7 produktów, które w naturalny sposób oczyszczają wątrobę

grapefruit-457

1. Czosnek

Czosnek zawiera wiele składników, które uruchamiają enzymy odpowiedzialne za wypłukiwanie z organizmu toksyn.

2. Grejpfrut

Grejpfrut bogaty jest w naturalną witaminę C oraz antyoksydanty, dwa silne oczyszczacze wątroby. Podobnie jak czosnek, grejpfrut zawiera składniki, które pobudzają produkcję enzymów odtruwających wątrobę.

3. Zielona herbata

Zielona herbata naładowana jest katechiną, rodzajem antyoksydantu pochodzenia roślinnego, który jak wykazały badania eliminuje gromadzenie się tłuszczy w wątrobie i wpływa na jej właściwe funkcjonowanie. Ten potężny napój ziołowy chroni również wątrobę przeciwko toksynom, które w przeciwnym wypadku gromadzą się i powodują poważne uszkodzenia.

4. Zielone warzywa

Zielone warzywa liściaste, takie jak przepękla ogórkowata, rukola, szpinak, czy cykoria również zawierają wiele czynników oczyszczających, które neutralizują metale ciężkie, obciążające wątrobę. Zielone warzywa liściaste eliminują również z organizmu pestycydy i herbicydy.

5. Avocado

Avocado aktywnie wspomaga zdrowie wątroby, chroniąc ją przed nadmiarem toksyn oraz zwiększając jej oczyszczającą siłę. Niektóre badania wykazały, że jedzenie jednego do dwóch avocado tygodniowo przez 30 dni może „naprawić” uszkodzoną wątrobę.

6. Orzechy włoskie

Orzechy włoskie, które zawierają wysoki poziom L-argininy, aminokwasy oraz kway omega-3 również pomagają w odtruwaniu wątroby. Orzechy włoskie pomagają również w utlenianiu krwi.

7. Kurkuma

Kurkuma, to jeden z najpotężniejszych pokarmów jeżeli chodzi o utrzymanie zdrowej wątroby. Kurkuma aktywnie chroni wątrobę przeciwko uszkodzeniom powodowanym przez toksyny, jak również regeneruje uszkodzone komórki wątrobowe.

Źródło: http://www.foodmatters.tv//articles-1/7-foods-to-naturally-cleanse-your-liver?utm_medium=email&utm_campaign=HFC%20NL%20Jan%207%202016&utm_content=HFC%20NL%20Jan%207%202016%20CID_3e5ea326877c9746048d57b874d96d4b&utm_source=Campaign%20Monitor%20Email%20Marketing&utm_term=READ%20MORE

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s